Producent kostki granitowej – aktualności

Grabinex to producent kostki granitowej i szeregu innych wyrobów granitowych, systematycznie poszerzający asortyment sprzedażowy. Priorytetem jest dla nas produkcja kostki brukowej i płyt granitowych  o doskonałych parametrach jakościowych. Zachęcamy do śledzenia aktualności z życia przedsiębiorstwa, o których szerszej piszemy w poniższej zakładce!

Płyty granitowe – wykorzystanie

Zalety granitu jako materiału budowlanego i wykończeniowego są chyba wszystkim znane, stąd popularność jego zastosowania w budownictwie rośnie. Ale granit to nie tylko bloczki do konstrukcji murów czy budowy dróg, to również surowiec, którym okłada się elewacje budynków (płyty fasadowe), z którego wykonuje się blaty, parapety, posadzki czy... nagrobki.

czytaj więcej

Granit – popularny budulec

Przy budowie różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, także do dekoracji wnętrz i elewacji jako surowiec czy budulec często wykorzystuje się naturalne materiały, np. granit. Popularność materiałów naturalnych rośnie, nie tylko z powodu wzrostu świadomości ekologicznej inwestorów, ale przede wszystkim z powodu niepowtarzalnego charakteru takich właśnie materiałów. I nie chodzi tu tylko o ich wyjątkowe piękno, którego nijak nie da się podrobić, ale również o funkcjonalność.

czytaj więcej

Kostka granitowa – wykorzystanie

Granit to materiał i estetyczny, i wytrzymały, łatwy w utrzymaniu, odporny na skrajne warunki atmosferyczne, nic dziwnego, że od lat cieszy się popularnością jako materiał budowlany. Ale sprawdzi się nie tylko przy budowie i dekoracji budynków (kamień murowy lub płyty dekoracyjne), ale znajdzie wykorzystanie również w formie materiału do budowy dróg, chodników czy podjazdów oraz do wykładania nim placów, parkingów, powierzchni tarasów itp. z wykorzystaniem kostki granitowej.

czytaj więcej

Kamień granitowy: zastosowanie

Wielu inwestorów, by uczynić swoje otoczenie nietuzinkowym, poszukuje takich właśnie materiałów do budowy czy wykończenia swoich posesji. Dlatego chętnie sięgają po materiały naturalnego pochodzenia, na przykład po skały. Kamień granitowy, bo to o nim mowa, to doskonały budulec, chętnie wykorzystywany jako materiał do konstrukcji cokołów budynków, umacniania skarp czy murów oporowych, także do licowania murów. Wykorzystywany jest również jako materiał do tworzenia krawężników i ograniczników, palisad i obrzeży, na przykład przy umacnianiu nabrzeży rzek.

czytaj więcej

Granit: płyty fasadowe

Naturalny kamień posiada ogromne walory dekoracyjne, wszak natury nie da się podrobić. Dlatego chętnie wybierany jest do zdobienia domostw i wykonywania z niego i ciągów komunikacyjnych, i różnych elementów architektonicznych: pokładów tarasów, okładzin schodów, posadzek czy cokołów przyściennych. Ale coraz częściej kamień trafia także na ściany budowli jednorodzinnych w formie elewacji

czytaj więcej

Blaty granitowe w kuchni

Kuchnia to w każdym domu miejsce wyjątkowe, tu bowiem przygotowuje się (a często także i zjada) posiłki, jej wyposażenie musi więc spełniać najwyższe wymagania, tak estetyczne, jak i wytrzymałościowe: mamy w kuchni do czynienia z działaniem wysokiej temperatury, wilgotności (woda i para wodna), tłuszczu, resztek żywności, kwasów itp.

czytaj więcej

Parapet granitowy – parapet z kamienia naturalnego

Parapety to nie tylko podstawka pod rośliny doniczkowe. Pełnią one w naszym domu znacznie ważniejszą rolę. Parapety wewnętrzne przede wszystkim zabezpieczają przed uszkodzeniem wnękę okienną, a także pełnią funkcję dekoracyjną.

czytaj więcej

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawsze stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z faktu, że jest jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych budulców. Ponadto jest ekologiczny i nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych, dzięki czemu nie trudno zachować jego ponadczasowe piękno. 

czytaj więcej

Granit – słowo o surowcu

Granit jest powszechnie występującą, głębinową kwaśną skałą magmową o jawnokrystalicznej, czasem porfirowej strukturze i zbitej teksturze. Zbudowana jest głownie z kwarcu (20-60%), skaleni, plagioklazów, miki oraz minerałów maficznych: piroksenów, biotytów i amfiboli. Może zawierać dodatki apatytu, berylu, cyrkonu, magnetytu czy rutylu. 

czytaj więcej