Producent kostki granitowej – firma Grabinex

Grabinex Spółka z o.o. jest znanym i cenionym producentem kostki granitowej. Firma zajmuje się wydobyciem i obróbką granitu już od 1996 roku.

Wydobywamy granit w Strzegomiu, przy ulicy Kopalnianej 13, z własnego złoża „Grabina Śląska”. Granit, który pozyskujemy, wyróżnia się średnim uziarnieniem oraz jasno-szarym bądź szaro-żółtym zabarwieniem.
Obróbka granitu ma miejsce w dwóch zakładach. Posiadamy oddziały w:

  • w Strzegomiu, specjalizujący się w produkcji krawężników i innych wyrobów „surowo-łupanych” oraz „płytowych”
  • w Nowej Rudzie – Słupcu, produkującym wyroby „cienko-płytowe”.

Produkty firmy Grabinex są dostępne pod nazwą Granit Strzegomski Grabina Śląska. Jesteśmy dumni z tego, że nasze wyroby znajdują zastosowanie w wielu segmentach rynku budowlanego.

Bloki, płyty, krawężniki granitowe – oferta Grabinex


W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • surowiec granitowy – w tym bloki granitowe, bryły granitowe i płyty granitowe;
  • elementy budownictwa drogowego i hydrotechnicznego: krawężniki granitowe proste, łukowe, kostka granitowa surowo-łupana i cięta, płyty chodnikowe, kruszywa, kamień hydrotechniczny
  • elementy budownictwa ogólnego: granitowe płyty posadzkowe, płyty fasadowe, stopnie blokowe, parapety, cokoły
  • elementy ogrodowe, np.: fontanny granitowe meble ogrodowe, słupki, kwietniki, donice, kule, fontanny, kamień murowy, kamień łamany, palisady, inne na indywidualne zamówienie klienta

Większość wyrobów Grabinex trafia na rynek krajowy. Płyty, bloki i kostka granitowa naszej produkcji są wykorzystywane przy realizacji wielu interesujących przedsięwzięć. Przykładowo elementy granitowe Grabinex posłużyły do regulacji nabrzeży portowych w Kołobrzegu, a kostka i płyty granitowe Grabinex zostały użyte przy rewitalizacji rynków w Łowiczu, Warszawie, Krakowie.
Produkty Grabinex znalazły też uznanie wśród zagranicznych klientów. Około 30% produkcji trafia na rynki zagraniczne, w tym do Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Litwy, Łotwy.
Dobra organizacja pracy, solidność, otwartość na nowatorskie rozwiązanie – to cechy, które zadecydowały o sukcesie firmy Grabinex i pozwalają jej na ciągły rozwój w celu zaspokajania rosnących oczekiwań klientów.


Przekonaj się - zapoznaj się z naszą ofertą
i skorzystaj z naszych usług.